Kuru Üzüm Diş Bakımına Faydalıdır.

Kuru Üzüm Diş Bakımına Faydalıdır.
Diş Bakımına Oleanolik Asit İçerir Kuru Üzüm Diş sorunları küçük çocuklar arasında çok yaygındır; bu da diş sağlığını ebeveynler için hiç bitmeyen bir sorun haline getirir. Bunları önlemenin en iyi yolu Diş Bakımına Oleanolik Asit İçerir Kuru Üzümdür.

Çünkü kuru üzüm bir fitokimyasal türü olan “oleanolik asit” içerir. Bu bileşik diş çürükleri, kırılgan dişler ve diş eti iltihabı ile savaşır. Ayrıca dişleri sağlıklı ve güçlü diş tutmaktan sorumlu olan kalsiyum açısından da zengindir.Genel sağlığın korunması adına önemli mineraller bakımından zengin olan Diş Bakımına Oleanolik Asit İçerir Kuru Üzüm özellikle sindirim sorunu çekenlere önerilen atıştırmalıklar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Kuru üzümün öne çıkan bir diğer faydası ise sağlıklı bir enerji kaynağı olması. Yani gün içinde enerjinizin azaldığı anlarda çikolata, şekerli atıştırmalıklar gibi boş kalorili seçenekler yerine 1 avuç Diş Bakımına Oleanolik Asit İçerir Kuru Üzüm yiyebilirsiniz.

Tabii burada gözden kaçmaması gereken bir nokta var ki, o da Diş Bakımına Oleanolik Asit İçerir Kuru Üzümün yüksek kalori oranı. 1 avuç kuru üzüm (25 gr) yaklaşık 80 kalori içeriyor. Bu nedenle aldığınız kaloriyi kontrol altında tutabilmek için gün içinde tükettiğiniz kuru üzüm miktarına dikkat etmelisiniz. Kuru üzüm, hepimize çekici gelen kurutulmuş bir meyvedir. Kurutulan üzümlerden yapılan bu küçük hazine herkes için sağlık faydaları ile doludur. Burada üzümü diyetinizin bir parçası haline getirmenize neden olacak, inanılmaz sağlık yararlarının kapsamlı bir incelemesi bulunuyor. Bir üzümü kurutmak için 2-3 hafta güneşte bekletmeniz gerektiğini biliyor muydunuz?
Diş Bakımına Oleanolik Asit İçerir Kuru Üzüm herkes tarafından çok sevilen, neredeyse kimsenin karşı koyamadığı küçük, siyah kurutulmuş bir meyvedir. Küçük çocuklardan, büyük anne ve büyük babalara kadar herkes tarafından çok sevilir. O kadar tatlıdır ki sadece bir tane yedikten sonra durabilmek neredeyse imkansızdır. Tadı güzel olduğu kadar sağlıklıdır da. Bu kurutulmuş meyveler Antik Romalılar döneminde o kadar değerliydiler ki spor etkinliklerinde kazananlara para ödülü olarak verilirlerdi. Bugünlerde Kaliforniya, Avustralya, Türkiye, Yunanistan, İran ve Şili’de büyük üzüm yetiştirme alanları vardır. Diş Bakımına Oleanolik Asit İçerir Kuru Üzüm, uzun bir süredir çeşitli tıbbi yararları ile bilinmektedir.

indeks: Kuru Üzüm, Diş Bakımı, Oleanolik Asit, fitokimyasal,

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.