Kuru Üzüm Gözleri Güçlendirir.

Kuru Üzüm Gözleri Güçlendirir.
Polifenolik Antioksidan Besinler İçeren ve Gözleri güçlendiren  Kuru Üzüm antioksidanlara benzer polifenolik ve bitkisel besinler içerir. Bu bileşikler serbest radikallerin zararından gözleri korur. Serbest radikaller makula dejenerasyonu, yaşa bağlı göz zayıflığı ya da katarakta yol açabilir. Üzüm ayrıca sağlıklı gözler için gerekli olan A vitamini, beta-karoten ve alfa-karoten içerir

Göz Sağlığı: Ülkemizde “sarı nokta” hastalığı olarak bilinen ve genel olarak 50 yaş üzerindeki kişileri etkileyen bir göz hastalığı olan “makula dejenerasyonu” riskini kuru üzümle azaltabilirsiniz. 110 bin kadın ve erkeğin katılımıyla yapılan, sonuçları yayınlanan bir çalışmaya göre her gün 3 kase taze meyve yemek makula dejenerasyonu riskini %36 oranında azaltıyor. Her gün 3 kase taze meyve yemek gözünüzde büyüyorsa, bu kaselerden birini 1 avuç kuru üzümle değiştirebilirsiniz.arasında yer alıyor. 50 adet kuru üzüm yaklaşık 1 gram besin lifi içerdiğinden sadece kuru üzüm yiyerek günlük besin lifi ihtiyacınızı karşılamanız pek mümkün değil, çünkü tükettiğimiz gıdalar genellikle et ağırlıklı veya lif bakımından zayıf, hazır gıdalar.

—-
—-

Bunun sonucunda da, kabızlık sindirimle ilgili şikayetler arasında ilk sırada geliyor. Kabızlığı önlemek ve bağırsakların çalışmasına yardımcı olmak için her gün 1 avuç kuru üzüm yenmesi, uzmanların önerileri Polifenolik Antioksidan Besinler İçeren ve Gözleri güçlendiren  Kuru Üzüm hepimize çekici gelen kurutulmuş bir meyvedir. Kurutulan üzümlerden yapılan bu küçük hazine herkes için sağlık faydaları ile doludur. Burada üzümü diyetinizin bir parçası haline getirmenize neden olacak, inanılmaz sağlık yararlarının kapsamlı bir incelemesi bulunuyor. Bir üzümü kurutmak için 2-3 hafta güneşte bekletmeniz gerektiğini biliyor muydunuz? Polifenolik Antioksidan Besinler İçeren ve Gözleri güçlendiren  Kuru Üzüm genel sağlığın korunması adına önemli mineraller bakımından zengin olan Demir İçeren Kuru üzüm,aynı zamanda bir B vitamini deposudur. Polifenolik Antioksidan Besinler İçeren ve Gözleri güçlendiren  Kuru Üzüm özellikle  Polifenolik Antioksidan Besinler İçeren ve Gözleri güçlendiren  Kuru Üzüm sindirim sorunu çekenlere önerilen atıştırmalıklar arasında ilk sıralarda yer kuru üzümün öne çıkan bir diğer faydası ise sağlıklı bir enerji kaynağı olması.

Yani gün içinde enerjinizin azaldığı anlarda çikolata, şekerli atıştırmalıklar gibi boş kalorili seçenekler yerine 1 avuç Polifenolik Antioksidan Besinler İçeren ve Gözleri güçlendiren  Kuru Üzüm burada gözden kaçmaması gereken bir nokta var ki, o da aynı zamanda bir B vitamini deposudur.ün yüksek kalori oranı. 1 avuç kuru üzüm (25 gr) yaklaşık 80 kalori içeriyor. Bu nedenle aldığınız kaloriyi kontrol altında tutabilmek için gün içinde tükettiğiniz kuru üzüm miktarına dikkat etmelisiniz. Polifenolik Antioksidan Besinler İçeren ve Gözleri güçlendiren  Kuru Üzüm aynı zamanda bir B vitamini deposudur.

İndeks: Kuru Üzüm, Diş Bakımı, Oleanolik Asit, fitokimyasal, Cinsellik, Libido, Zengin,  arginin, esansiyel, amino asit, Obazite, Kabızlık, Diyet, Altın, Enerji, Demir, gut, romatizma, böbrek taşı, makula dejenerasyonu,A vitamini, B vitamini,  göz,