Salata Göz Altı Morluklarınıza Faydalıdır

Salata  Göz Altı morluklarınıza Faydalıdır
Sabah kalkarsınız, aynaya bakarsınız klasik göz altı morluklarını görürsünüz. Herkesin şikayet ettiği bir durumdur. Göz altı morlukları, can sıkıcı, yorgunluk ve mutsuzluk hissi verir. Göz altı morlukları zayıf kan dolaşımı ve vücutta sıvı toplanmasıdır.

Göz altı morlukları daima göz çevresinde ten renginizi değiştirir. 20’li yaşları geçen çoğu kadının sorunlarından birisi de göz altlarında beliren morluklardır. Göz altı morluklarına sahip kadınlar iyi uyusalarda yorgun ve halsiz görünürler. Göz altlarındaki koyu bölgelerin sebepleri, az uyuma ve genetiktir. Göz altlarınızdaki morlukların giderilmesi için faydalı bilgiler bulacaksınız.

En azından göz altı morluklarının renginin açılmasını yapabilirsiniz. Yüzünüzü Gül suyu ile sürekli yıkamak cildi sağlıklı tutar. Salatalık dilimleri, Nane yaprakları ve düzenli uyku ile göz altlarınızdaki morluklardan kurtulabilirsiniz.

Bu sorunu işe gitmeden veya güne başlamadan önce çabuk çözebilirsiniz. Buzdolabına iki tane kaşık koyup on dakika bekletin. Bu arada yarım santim kalınlığında iki dilim salatalık kesip gözlerinizin üzerine koyun. Salatalık kan dolaşımını etkinleştirir. Salatanın suyundaki  nucize sıvıyla cildin tonunu eşitler. 10 dakika sonra, buzlukta çok soğumuş olan kaşıkları göz altı morluklarınızın üzerine koyun. 10 saniye bekletin ve çekin. Daha sonra 10 saniye bekleyip kaşıkları tekrar göz altlarınıza koyun. Bu işlemi beş kez tekrarlayın. Böylelikle şişmeleri ve su toplamasını azaltarak morlukları ortadan kaldırmış olacaksınız. Başka bir yöntemde göz altı morluklarınıza  uygulayabilirsiniz. Büyük salatalığı buzdolabına koyunuz. Salatalığın iyice soğumasını sağlayın. Soğuduktan sonra yarım santim kalınlığında iki tane doğrayın. İki dilim doğranmış kalan salatayı buzdolabına geri koyun. Bu iki salatalık dilimini her göze birer tane gelecek şekilde gözlerinizin üzerine yerleştirin. Salatalık dilimleri ısınmaya başlayınca buzdolabından soğuk iki tane ile yer değiştirin. Bu işlemi 15 dakika kadar devam ettirin. Salatalık cilt iyileştirici mucize bileşenler içermektedir. Soğuk ise kabarmayı azaltır. Cildin görüntüsünü iyileştirir. Salatalık yerine demledikten sonra atmadığınız soğuk siyah çay poşetleri de kullanılabilir. Göz altı morluklarında Nane yapraklarını kullanabilirsniz. Birkaç tane nane yaprağını ezin. Krem haline gelene kadar karıştırın. Göz altlarınızdaki morlukların üzerine sürün. 15 dakika kadar bekleyin ve soğuk su ile durulayın.

indeks: Salata,  Göz Altı, morluk,

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.