Ağız Hijyenine Hindistan Cevizi Faydalıdır.

Ağız Hijyenine Hindistan Cevizi Faydalıdır.
Dişe faydalı Hindistan cevizi suyu da, ağız bakterileri öldürmek, kötü nefes sorunlarını azaltmak ve genel diş sağlığını geliştirmek için birçok sağlığa zararlı unsurları ortadan kaldırır. Dişe faydalı Hindistan cevizi bol miktarda protein içermektedir. Niasin,Pantotenik asit, Piridoksin,Riboflavin ,Tiamin yanında ,C, E ve K vitaminleri içermektedir. Sodyum ve potasyum açısından oldukça zengin olan hindistan cevizi, kalsiyum, bakır, demir, magnzeyum, manganez, fosfor, selenyum, çinko içermektedir. Özellikle manganez ve fosfor açısından oldukça zenginidir. Dişe faydalı Hindistan cevizi bunun dışında sağlık açısından birçok faydası olan bileşenler içermektedir. Hindistan cevizi doymamış yağlar dışında, doymuş yağları yüksek miktarda içerir, ancak bunlar zararsızdır. Dişe faydalı Hindistan cevizi Obezite günümüzde dünyadaki en büyük sağlık sorunlarından biridir. Bazı insanlar obezitenin sadece bir kalori meselesi olduğunu düşünürken, diğerleri bu kalorilerin kaynağının da çok önemli olduğuna inanıyorlar. Farklı yiyeceklerin bedenlerimizi ve hormonlarımızı farklı şekillerde etkilediği bir gerçektir. Bu bağlamda, kalori kalori değildir. Dişe faydalı Hindistan cevizi yağında bulunan orta zincirli trigliseritler aynı miktarda diğer yağlara kıyasla yanmış kaloriyi artırabilir. Bir çalışma, günde 15-30 gram 24 saatlik enerji harcamasını% 5 arttırdığını ve toplamda günde yaklaşık 120 kalorun olduğunu buldu. Dişe faydalı Hindistan cevizi doğal besinler arasında sağlık açısından inanılmaz faydaları olanlardan bir tanesidir. Hindistan cevizi hint evlerinde asırlar boyunca alternatif tedavi olarak kullanılmıştır ve hala kullanılmaktadır. Sağlık açısından birçok faydası olan hindistan cevizi maalesef ülkemizde çok yaygın tüketilen meyveler arasında değildir. Dişe faydalı Hindistan cevizi antioksidanlar bakımından oldukça zengindir, anti viral, anti fungal, anti bakteriyel, anti parazitik özelliktedir. Bu bağlamda Hindistan cevizi suyu ya da yağı tüketerek boğaz ve idrar yolu Enfeksiyonlarını, astım, bronşit gibi solunum yolları hastalıklarını önlemek mümkündür. Dişe faydalı Hindistan cevizi tüketimi, sağlıklı kemikler ve dişlerin gelişimini destekler. Kalsiyum ve manganezi bol miktarda içerdiği için kemik gelişimine yardımcı olur. Ayrıca osteoporoz,  ince ve kırılgan kemik yapılarının olumasına engel olabilir. Dişe faydalı Hindistan cevizi tüketi sağlık uzmanları tarafından her yaştan insana tavsiye edilmektedir ve gebelik döneminde de tüketilebilen besin maddelerinin arasında gösterilir. Hindistan cevizi karbonhidratlar açısından zengindir çok etkili ve fazla miktarda doymamış yağlar içerir ve aynı şekilde tam bir lif deposudur. Ayrıca antioksidanlar sayesinde de bakteri ve virüslere karşı vücudun direnci artar, hastalıklarla savaşma gücü desteklenir. Dişe faydalı Hindistan cevizinin dış görünüşü ve tadı yetiştiği toprağa göre değişir.

Hindistan cevizinin dışı kısmı olgunlaştıkça kahverengine dönen yeşil renklidir. Hindistan cevizinin sert kabuğu altında beyaz yenilerbilir bir tabaka vardır ve bu beyaz tabakanın içerisinde de bir miktar su vardır. Dişe faydalı Hindistan cevizi cevizi saç ve cilt sağlığı açısından da çok fadalıdır. Bu yüzden çok yaygın olarak kozmetik ürünlerinde ve saç bakım malzemelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Hindistan cevizi özellikle kuru ciltler için çok faydalıdır. Kuruluktan meydana gelen pul pul dökülmelerin önüne geçebilir. Cilt sağlığını destekler ve deri cildin hastalıklara yakalanmasına engel olabilir. Bunun dışında ellerdeki kuruluk için de hindistan cevizi etkili bir tedavi sunabilir. Son zamanlarda yapılan labaratuvar çalışmaları hindistan cevizinin cilt kanerine yakalanma riskini düşürdüğünü ortaya koymuştur. Antioksidan özelliğinden dolayı serbest radikallerin cilde verdiği zararları ortadan kaldırarak sorunun kansere dönmesine izin vermez. Dişe faydalı Hindistan cevizi kan dolaşımını teşvik ettiği için bu durum aynı zamanda direkt olarak cilt sağlığına etki eder. Kan dolaşımının hızlanması cildin içeriden daha hılzı temizlenmesini sağlayabilir. Bunun dışında cildin temizlenmesini ve genç kalmasını sağlayabilir. Hindistan cevizinin cilt sağlığı kadar saç sağlığına da inanılmaz katkıları vardır. Saçların dökülnesine neden olan unsurların ortadan kalkmasını sağlar. Kafa derisine uygulandığında kepek sorununu çözer. Saçların sağlıklı ve parlak kalmasını sağalar. Olumsuz hava şartlarından kaynaklanan yıpranmaları giderebilir. Hindistan cevizinin içerdiği su da aynı zamanda sağlık açısından birçok fayda sağlar, bu yüzden suyunu tüketmeyi ihmal etmemelisiniz. Daha çok Hindistan ve o bölgede yetilen bu otantik meyvenin yüzlerce çeşidi vardır. Bu yağlar, orta derecede yağ asitleri, trigliseritler içerir. Bu yağ asitleri vücut tarafından darklı şekilde edmilir. Dişe faydalı Hindistan cevizi bu yağların epilepsi ve Alzheimer gibi beyin bozuklukları üzerinde tedavi edici etkilere sahip olduğu düşünülmektedir. Hindistan cevizi sağlığa faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz; Hindistan cevizi diyet lifini yüksek düzeyde içermektedir ve bu oran ortalama %61 dir. Dişe faydalı Hindistan cevizi bu özelliği sayesinde glikoz salgılanmasını yavaşlatır ve enerjiye dönüştürerek hücrelere aktarır, bu durum da diyabet gelişim riskini azaltır ve enzim sistemi üzerinde stres gidermeye yardımcı olur. Hindistan cevizi kanda insülin salgılamasını ve glikoz düzeyini azaltır. Dişe faydalı Hindistan cevizi bu durrum diyabetin kontrol altında tutulmasını sağlar. Bunun dışında kanda şeker seviyesini düşüren ve arttıran gelisemik seviyesinin dengelenmesine yardımcı olur. Dişe faydalı Hindistan cevizinin kolay sindirilmesi sindirim sistemi ve bağırsak sorunları için de faydalıdır. İçerdiği lifler yardımıyla emilimin daha sağlıklı gerçekleşmesine yardımcı olur. Ayrıca kusma ve bulantı sorunlarını azaltmaya yardımcı olur.

Dişe faydalı Hindistan cevizi doymuş yağlar bakımından zengin olduğu için kanda kötü kolesterol oluşumunu azaltırken iyi kolesterol seviyesini de artırır. Bu bakımdan düzenli olarak Hindistan cevizi tüketimi durumunda kolesterol ve dolayısıyla da kalp ve damar hastalıklarını yakalanma riskinin azaldığını söylemek mümkün. Hindistan cevizi kinetin ve trans-zeatin açısından oldukça zengindir, bu maddelerin anti kanserojen özellikleri dışında yaşlanmayı yavaşlattığı düşünülmektedir. Hindistan cevizi tüketimi bağışıklık sistemi açısından çok önemlidir. Dişe faydalı Hindistan cevizi bunun en önemli sebebi hindistan cevizinin antiviral, antifungal, anti bakteriyel ve anti parazitik özelliklerinin olmasıdır. Hindistan cevizi yağı tüketimiı boğaz Enfeksiyonları, bronşit, idrar yolu Enfeksiyonu, tenya ve benzeri kötü ve en hassas hastalıkların tedavi edilmesine yardımcı olabilir. Dişe faydalı Hindistan cevizi kan şekerinin yükselmesi demek kişinin diyabet hastası olması demektir. Ancak Hindistan cevizinin glikoz oranını, kandaki şeker miktarını düşürdüğünü biliyoruz. Diyabet riski olan ya da diyabet hastası olanlar Hindistan cevizi tüketerek kan şekerlerinin dengede kalmasını sağlayabilirler. Bununla birlikte lif bakımından zengin olan Hindistan cevizinin kolay sindirilebilir bir besin olması da bağırsak sorunlarının yaşanma riskini azaltır. Bunun dışında bakteri ve virüslere karşı vücudun direncini arttırır. Hindistan cevizi karın boşlığındaki fazla yağların eritilmesine ciddi anlamda katkı sağlayabilir. Bunun dışında karındaki yağların neden olduğu hastalıkların tedavisine yardımcı olur. Dişe faydalı Hindistan cevizi bu konuyla ilgili olarak birçok bilimsel çalışma sonucu düzenli olarak hindistan cevizi tüketiminin genel sağlık açısından birçok faydası olduğunu ortaya koymuştur. Dişe faydalı Hindistan cevizi yağı yakarak enerjinin artmasını sağlar. Hindistan cevizinin açlık hissini bastırıcı özelliğinin dışında, vücuda doğrudan iştah azaltıcı maddeler salgılar. Sürekli Hindistan cevizi ürünleri tüketen kişiler, hipoglisemi etkisi ile birkaç saat yemeden dirençli kalmayı başarır. Dişe faydalı Hindistan cevizi aynı zamanda sağlıklı tiroid fonksiyonunu teşvik eder ve kronik yorgunluk belirtilerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Ketonejik diyet özellikle çocuklarda epilepsi hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.  Hindistan cevizinin en önemli özelliğinden bir taneside bu maddeyi içerdiği için epilepsi hastalarına iyi gelmesidir. Dişe faydalı Hindistan cevizi özellikle çocuklarda epilepsi nöbetlerinin şiddetini ve oranını azaltabilir. Modern tıp tarafından yapılan birçok labaratuvar araştırması hindistan cevizi tüketiminin kansere yakalanma riskini azalttığını ortaya koymuştur. Dişe faydalı Hindistan cevizinin içerdiği su süt ürünlerinin içeridiği yağlar kadar faydalı olduğu düşünülür. Hindistan cevizi suyu özellikle kan sağlığı için çok faydalıdır. Anne sütü ile eşdeğer laurik asit içerir.

Hindistan cevizinin doğal diüretik özelliği idrar yolu enfeksiyonlarıını önler. Bu özelliği ayrıca idrar akışının hızlanmasını sağlayarak Enfeksiyonun ortadan kalkmasına yardımcı olur. Dişe faydalı Hindistan cevizi vücutta kolesterol düzeylerini geliştirmeye yardımcı olur ve kalp hastalıkları riskini azaltır. Hindistan cevizinin içerdiği doymuş yağlar, vücutta iyi huylu kolesterol seviyeninin yükselmesini engeller. Bu durum teorik olarak kalp hastalıklarına yakalanma riskini azaltır. Dişe faydalı Hindistan cevizi suyu steril ve hamile bayanlar için çok faydalıdır. Hindistan cevizinin bu özelliği anne ve bebeğin bağışıklık sistemini geliştirir ve başta Enfeksiyon olmak üzere diğer hastalıklara yakalanma riskini azaltır. Savunma sisteminin hastalıklara karşı direncini arttırır. Dişe faydalı Hindistan cevizi aynı zamanda genel fetusun sağlığını iyileştirmek için amniyotik sıvı seviyelerini artırır. Hindistan cevizi bakteri, virüs ve mantarları öldürmek için yardımcı olur ve bu tür hastalıklara neden olan mikropları kırmak için ihtiyaç duyulan asitleri bol miktarda içerir. Hindistan cevizi suyu da, ağız bakterileri öldürmek, kötü nefes sorunlarını azaltmak ve genel diş sağlığını geliştirmek için birçok sağlığa zararlı unsurları ortadan kaldırır. Dişe faydalı Hindistan cevizi tüketimi, sağlıklı kemikler ve dişlerin gelişimini destekler. Kalsiyum ve manganezi bol miktarda içerdiği için kemik gelişimine yardımcı olur. Ayrıca osteoporoz,  ince ve kırılgan kemik yapılarının olmasına engel olabilir. Hindistan cevizi saç ve cilt sağlığı açısından da çok faydalıdır. Dişe faydalı Hindistan cevizi bu yüzden çok yaygın olarak kozmetik ürünlerinde ve saç bakım malzemelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Hindistan cevizi özellikle kuru ciltler için çok faydalıdır. Kuruluktan meydana gelen pul pul dökülmelerin önüne geçebilir. Dişe faydalı Hindistan cevizi cilt sağlığını destekler ve deri cildin hastalıklara yakalanmasına engel olabilir. Bunun dışında ellerdeki kuruluk için de Hindistan cevizi etkili bir tedavi sunabilir. Son zamanlarda yapılan labaratuvar çalışmaları hindistan cevizinin cilt kanerine yakalanma riskini düşürdüğünü ortaya koymuştur.

Dişe faydalı Hindistan cevizi antioksidan özelliğinden dolayı serbest radikallerin cilde verdiği zararları ortadan kaldırarak sorunun kansere dönmesine izin vermez. Hindistan cevizi kan dolaşımını teşvik ettiği için bu durum aynı zamanda direkt olarak cilt sağlığına etki eder. Dişe faydalı Hindistan cevizi kan dolaşımının hızlanması cildin içeriden daha hılzı temizlenmesini sağlayabilir. Bunun dışında cildin temizlenmesini ve genç kalmasını sağlayabilir. Hindistan cevizinin cilt sağlığı kadar saç sağlığına da inanılmaz katkıları vardır. Saçların dökülnesine neden olan unsurların ortadan kalkmasını sağlar. Dişe faydalı Hindistan cevizi kafa derisine uygulandığında kepek sorununu çözer. Saçların sağlıklı ve parlak kalmasını sağalar. Olumsuz hava şartlarından kaynaklanan yıpranmaları giderebilir. Dişe faydalı Hindistan cevizi yağı sağlıklı doymuş yağ içerir. Hindistan cevizi yağı içindeki doymuş yağlar, vücudunuzdaki “iyi” HDL kolesterolü artırabilir, ancak aynı zamanda “kötü” LDL kolesterolü daha az zararlı bir şekle dönüştürmeye yardımcı olabilir. Dişe faydalı Hindistan cevizi yağı diğer risk faktörlerini de geliştirebilir ve bu nedenle kalp rahatsızlığına karşı koruma sağlayabilir. 40 kadında yapılan bir çalışmada, hindistancevizi yağı toplam ve LDL kolesterolü düşürürken, HDL’yi soya yağına göre artırdı. Ayrıca hindistancevizi yağının trigliseritleri, total ve LDL kolestrolü düşürdüğünü, HDL’yi artırdığını ve kan pıhtılaşma faktörlerini ve antioksidan durumunu geliştirdiğini gösteren sıçan çalışmaları bulunmaktadır.

indeks: Kan, Kolesterol, Kilo, Bağışık, Kan Şekerini Dengeler, Saç Ve Cild, Kemik, Diş, Renk Meditasyonu, Renk terapisi, fiziksel sağlığı, stres, kas, Doku, Enerji, Ezoterik, çarka, Homeopatik, color, sanat terapisi, alternatif tedavi, Color therapy, zihinsel sağlığı, ruhsal sağlığı, art Iherapy, alternative treatment, renk, zihin, beden, duygu, denge, canlılık, Spor,

 

.
.

Uyku Kas Ağrılarına Dinlendirir.

Ceviz Kabuğu Suyu Diş Tartarlarına Karşı Faydalıdır.

Hurma Diyabet, Şeker Hastalığına Faydalıdır

Aloe Vera, Gözde Kaşıntı, Kızarıklık ve Göz Nezlesine Faydalıdır.

Parmak basınç masacı Akupunktur Vucuda Faydalıdır

Hurma, iktidarsızlığa iyi Geliyor

Anne Sütü Gözde Kaşıntı, Nezle, Kızarıklığa Faydalıdır.

.

.

Bilgi Kaynaklarımız:

 

www.naturlebens.com

 

www.bitkiveinsan.com
www.faydaliyasam.com

 

www.enerjistmasor.com
www.google.com

 

UYARI:
Hastaliklari teşhis, tedavi etmek 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece hekimlerimizin görevidir. Bu web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve faydali yaşama hakkında tavsiye niteliğinde olup paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değil, faydali yaşama besin destek ürünleridir. Tedavi veya doktor tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metinlerde ve Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye olunur. Hayata sağlıklı, afiyet içinde, faydali yaşamanız dileklerimizle.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.