Esansiyel Yağ Asitleri Beyni Büyütür, Geliştirir.

Esansiyel Yağ Asitleri Beyni Büyütür, Geliştirir.
Esansiyel Yağ Asitleri Omega 3 ve omega 6 yağ asitleri normal büyümenin yanı sıra beynin gelişimi ve normal fonksiyonlarını yerine getirebilmesi açısından önemlidir. Beyin bu yağ asitlerini kendi üretemediğinden alabileceği tek kaynak tükettiğiniz gıdalardır.

—-

loading…

—-

Esansiyel yağ asitleri bakımından zengin somon, sardalye, tuna balığı, ceviz, keten tohumu ve keten tohumu yağı gibi gıdaları düzenli olarak tüketerek vücudunuz için gerekli bu yağ asitlerini yeterli oranlarda alabilirsiniz.  Sağlığımıza yararlı Beyni büyütür ve Geliştiren Esansiyel Yağ Asitleri Sağlığımıza yararlı Beyni büyütür ve Geliştiren Esansiyel Yağ Asitleri beyin ve sinirler arasındaki iletişimi sağlayan nörotransmitterlerin oluşumu için gereklidir,

bu nedenle sağlıklı bir beyin gelişimi ve işlevi için önem taşımaktadır. Sağlığımıza yararlı Beyni büyütür ve Geliştiren Esansiyel Yağ Asitleri eksikliğinin belirtileri arasında dikkat eksikliği ve kısa süreli hafıza kaybı gibi direk beyni ilgilendiren sorunlar bulunmaktadır. Yetişkinler için tavsiye edilen günlük Sağlığımıza yararlı Beyni büyütür ve Geliştiren Esansiyel Yağ Asitleri 1.3 mg’dır. Süt, peynir, somon, karides, tavuk, hindi, dana karaciğeri, esmer pirinç, mercimek, fasulye, ıspanak gibi gıdalar Sağlığımıza yararlı Beyni büyütür ve Geliştiren Esansiyel Yağ Asitleri bakımından zengindir. Ensefalopati ve polinevrit gibi nörolojik hastalıkların tedavisinde Sağlığımıza yararlı Beyni büyütür ve Geliştiren Esansiyel Yağ Asitleri etken madde olarak kullanılır.

—-
—-

Vücudumuzda 100’den fazla kimyasal tepkimede (enzimatik reaksiyonlar) kullanılan B6 vitamini, pek çok hastalığa karşı koruma sağlayan “antikor” üretiminde önemli bir rol oynamaktadır. B6 vitamininin diğer görevleri arasında; norepinefrin ve serotonin nörotransmiterlerinin (sinir taşıyıcısı) sentezi, hemoglobin üretimi, gıdalar yoluyla alınan proteinin parçalanması ve kan şekeri düzeyinin dengelenmesi bulunur. Sağlığımıza yararlı Beyni büyütür ve Geliştiren Esansiyel Yağ Asitleri eksikliğinde, kandaki hemoglobin sayısının azalmasına bağlı olarak anemi oluşabilir, egzama gibi cilt hastalıkları, yorgunluk veya malez (kırıklık, keyifsizlik), kas kasılmaları ve nöbetler görülebilir. Kalp ve damar sağlığının korunması için önemli bir vitamin olan Sağlığımıza yararlı Beyni büyütür ve Geliştiren Esansiyel Yağ Asitleri ayrıca sinir sistemini etkileyen hastalıklarla bazı cilt hastalıklarının tedavisine yardımcı olması için önerilen vitaminler arasındadır. Sağlığımıza yararlı Beyni büyütür ve Geliştiren Esansiyel Yağ Asitleri bakımından Zengin Gıdalarolarak da adlandırılan B6 vücutta depolanmayan ve suda eriyen bir vitamindir. Diyetle veya ek vitamin olarak mutlaka alınmalıdır. Sağlığımıza yararlı Beyni büyütür ve Geliştiren Esansiyel Yağ Asitleri Üç farklı formu vardır. Sağlığımıza yararlı Beyni büyütür ve Geliştiren Esansiyel Yağ Asitleri Alkol, aldehit ve amin. Hayvansal ve bitkisel besinlerde düşük yoğunlukta bulunur. Sağlığımıza yararlı Beyni büyütür ve Geliştiren Esansiyel Yağ Asitleri Yararları Vücutta diğer birçok vitaminden daha fazla hayati fonksiyonları destekleyici rol oynar. Karbonhidrat, yağ ve protein metabolizmasında yer alır. Sağlığımıza yararlı Beyni büyütür ve Geliştiren Esansiyel Yağ Asitleri Hormonlar, kırmızı kan hücreleri, sinir hücreleri ve enzimlerin oluşumunda rol oynarlar. Ayrıca Sağlığımıza yararlı Beyni büyütür ve Geliştiren Esansiyel Yağ Asitleri iştahımızı, ağrıya karşı duyarlılığımızı, uyku düzenimizi, ruh durumumuzu etkileyen serotonin adlı maddenin yapımında da etkili olmaktadır. Sağlığımıza yararlı Beyni büyütür ve Geliştiren Esansiyel Yağ Asitleri bağışıklık sistemini güçlendirir, kolesterol birikimine engel olarak kalbi korur, böbrek taşı oluşumunu engeller. karpal tunel sendromu, adet öncesi gerginlik sendromu, artritler, alerjiler, geceleri oluşan bacak kramplarının tedavisinde de kullanılır. Sağlığımıza yararlı Beyni büyütür ve Geliştiren Esansiyel Yağ Asitleri birçok enzimin oluşumuna katılır. 

Sağlığımıza yararlı Beyni büyütür ve Geliştiren Esansiyel Yağ Asitleri bakımından Zengin Gıdalar eksikliğinin belirtilerin bazıları uyuşukluk, sinirlilik, hafıza kaybı, uyku ya da iştah kaybı, kilo kaybı, hazımsızlık veya kabızlık, baldır kaslarında güçsüzlük. Eğer tedavi edilmezse, sinir, kalp ve beyin anormallikleri ile karakterize edilir, ancak bütün burada sıraladığımız belirtiler sadece Sağlığımıza yararlı Beyni büyütür ve Geliştiren Esansiyel Yağ Asitleri bakımından Zengin Gıdalar eksikliğinden kaynaklanmayabilir. B-6 Vitamin bakımından Zengin Gıdalar eksikliğinden kaynaklanan en ciddi sağlık sorunları şunladır. Kuru Beriberi: Sinir ve kas anomalileri, ayak parmaklarında diken diken olmas, geceleri ayaklarda yanma hissi, bacak krampları ve kas atrofisi. Islak Beriberi: . Kurutulmuş Bitkiler ve Baharatlar: 1 yemek kaşığı toz acı biberde 0.294 mg (günlük ihtiyacın %15’i) Sağlığımıza yararlı Beyni büyütür ve Geliştiren Esansiyel Yağ Asitleri bulunur. Aynı miktarda kurutulmuş nane ise günlük Sağlığımıza yararlı Beyni büyütür ve Geliştiren Esansiyel Yağ Asitleri ihtiyacının %3’ünü karşılar. B6 içeren diğer baharatlar ve bitkiler arasında sarımsak tozu, fesleğen, zerdeçal, kekik, defne yaprağı, biberiye, mercanköşk, tarhun ve adaçayı sayılabilir.

Antep Fıstığı: 100 gram fıstık günlük Sağlığımıza yararlı Beyni büyütür ve Geliştiren Esansiyel Yağ Asitleri ihtiyacının %85’ini karşılar. Kavrulmuş fıstık daha lezzetli olmasına karşın çiğ fıstıktan bir miktar daha az Sağlığımıza yararlı Beyni büyütür ve Geliştiren Esansiyel Yağ Asitleri içerir. 1 avuç Antep fıstığı yiyerek günlük Sağlığımıza yararlı Beyni büyütür ve Geliştiren Esansiyel Yağ Asitleri ihtiyacının yaklaşık %25’ini alabilirsiniz.

Sarımsak: Sarımsak diğer faydalarının yanı sıra aynı zamanda iyi bir Sağlığımıza yararlı Beyni büyütür ve Geliştiren Esansiyel Yağ Asitleri kaynağıdır. 1 çay kaşığı veya 1 diş sarımsakta 0.04 mg B6 bulunur ve bu miktar günlük ihtiyacın %2’sine denk gelmektedir.

Ciğer: Sığır ve hindi ciğeri yüksek miktarda Sağlığımıza yararlı Beyni büyütür ve Geliştiren Esansiyel Yağ Asitleri içerir ancak kolesterol değeri de yüksek olduğu için dikkatli tüketilmelidir. 100 gram sığır ciğerinde 1.04 mg (%52), aynı miktarda hindi ciğerinde ise 0.832 mg (%42) Sağlığımıza yararlı Beyni büyütür ve Geliştiren Esansiyel Yağ Asitleri vardır.

indeks: somon, sardalye, tuna balığı, ceviz, keten tohumu, sarımsak tozu, fesleğen, zerdeçal, kekik, defne yaprağı, biberiye, mercanköşk, tarhun, adaçayı,

—-
—-

loading…

—-
—–

—-

loading…


—-
—-
Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.