Karabaş Otu Stres ve Depresyona Karşı Korur.

Karabaş Otu Stres ve Depresyona Karşı Korur.
Stres ve depresyona karşı Karabaş Otu içerdiği esansiyel yağlar sakinleştiricidirler ve sinir sistemi üzerinde çok etkilidirler. Bu yüzden odanızın bir köşesinde kavanoz içerisinde karabaş otu yetiştirmeniz ruh sağlığı açısından faydalıdır.

—-

loading…

—-

Karabaş otunun etrafa yaydığı koku ve aroma depresyon sorunlarının çözülmesine yardımcı olabilir. Stres ve depresyona karşı Karabaş Otu aynı zamanda lavanta olarak da bilinmektedir. Yaygın olarak Akdeniz Bölgesi’nde yetişmektedir.

Yaprakları yeşil ve dikdörtgendir, çiçekleri hoş kokulu, mavidir. Karabaş otunun çok hoş bir kokusu vardır. Karabaş otu çok eski çağlardan beri özellikle sinir ve ruh hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Stres ve depresyona karşı Karabaş Otu Karabaş otu cilt sağlığına çok geniş bir yelpazede fayda sağlamaktadır. Birçok cilt problemini ortadan kaldırma özelliği vardır. Bu özelliklerinden dolayı kozmetik ve cilt bakımı malzemelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

—-
—-

Karabaş otu akne tedavilerinde kullanılmaktadır. Stres ve depresyona karşı Karabaş Otu Cilt üzerinde meydana gelen kızarma ve şişliklere karşı iyi gelir. Aynı zamanda egzama hastalıkları için de başarılı sonuçlar veren karabaş otu, kaşıntıları rahatlatıcı özellliği vardır.

Karabaş otunun yaraları dezenfekte ettiği ve iyileşme sürecini hızlandırdığı çok eski çağlardan beri bilinen bir şeydir. Stres ve depresyona karşı Karabaş Otu Bunun yanında ciltlerde meydana gelen kırışıklıkları giderebilir. Cildin yaşlanma sürecini yavaşlatabilir. Cilt üzerinde etkilenen kısma 2-3 damla karabaş yağı damlatılarak masaj yapılması birçok cilt hastalığının iyileşmesini sağlayabilir. Stres ve depresyona karşı Karabaş Otu Bunun yanında baş ağrısı ve güneş çarpmalarında da yaygın olarak kullanılmaktadır. İkinci Dünya Savaşı sırasında askerlerin yaralarının tedavisinde ve yaraların dezenfekte işlemlerinde kullanılmıştır. Stres ve depresyona karşı Karabaş Otu cilt sağlığı yanında saç sağlığına da ciddi anlamda katkı sağlamaktadır. Özellikle saç dökülmelerine karşı etkilidir, saçların yumuşamasını sağlar ve doğal bir parlaklık kazandırır. Kepek sorunlarını çözülmesine yardımcı olabilir, bit sorunlarına karşı etkilidir. Karabaş otunun saç hastalıklarını tedavi etmesinin yanında saç bakımı için de kullanılmaktadır. Kuru kafa derisi sorunlarını ortadan kaldırabilir, saç uzamasını teşvik eder ve genel anlamda saç sağlığını korur.

Karabaş otu A ve C vitamini yanında kalsiyum ve demir içermektedir. Bu özelliğinin yardımıyla birçok açıdan sağlığa katkıda bulunur. Stres ve depresyona karşı Karabaş Otu Bir bardak kaynatılmış suya karabaş otu tomurcukları koyun ve demleyeme bırakın, bir saat beklettikten sonra için. Bu işlem kan hücreleri sağlığı için önemlidir.

İndeks: Karabaş Otu, Baş Ağrısı, A vitamini, C vitamini, Kalsiyum, Demir, Ruh Sağlığı, Sinir Sağlığı, Cilt, Saç Sağlığı, Kan Sağlığı, Yanıklara İyi Gelir,  Uyku Problemleri, Stres, Depresyon,

—-
—-

loading…

—-
—–

—-

loading…


—-
—-
Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.